Politycy PO z zakazem wstępu do PZL Mielec?

Po skandalicznych słowach posła PO Czesława Mroczka, który z nieskrywaną pogardą wyrażał się o zakładach lotniczych w Polsce (więcej), zawrzało zwłaszcza na Podkarpaciu.

Radni miejscy, głównie z Prawa i Sprawiedliwości, szeroko komentowali to – oględnie mówiąc – niezbyt parlamentarne wystąpienie posła Mroczka w Sejmie.

Jeden z nich – Jakub Cena – nazwał PO „Platformą antyObywatelską”. Z kolei Marian Kokoszka, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w PZL Mielec, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu, na kontrowersyjną wypowiedź posła PO odpowiada w rozmowie z Pawłem Galkiem dla „Super Nowości” następująco: – Obrażanie nas – pracowników i firmy Lockheed Martin, która zapewniła tu stanowiska pracy o wysokich standardach, jest poniżej krytyki.

Myślę, że taką wypowiedzią pan Mroczek zamknął bramy PZL Mielec zarówno dla siebie, jak i dla pozostałych posłów PO. Gdyby miał trochę honoru, powinien przyjechać tu i przeprosić nas wszystkich. Ja wiem, jaką klasę prezentują pracownicy PZL Mielec i Świdnik. Nie bez powodów oba te zakłady wizytują ludzie ze szczytów władzy – zaznacza przewodniczący mieleckiej Rady Miejskiej.

Przewodniczący Kokoszka zwraca również uwagę na fakt, że w najbliższym czasie mogą pojawić się zarzuty prokuratorskie w związku z pełnym wątpliwości przetargiem na śmigłowce. – Pan Mroczek zachował się tak samo, jak w czasach gdy był szefem MON – dodaje oburzony radny.

źródło: „Super Nowości”

Chwileczkę...