Marsz Niepodległości vs KOD. Polaku, gdzie wybierasz się 11 listopada? [ODDAJ GŁOS]

⇩ Głosuj PONIŻEJ

Już po raz piąty w Warszawie odbędzie się ogromny Marsz Niepodległości, w którym setki tysięcy polskich patriotów ruszą ulicami Warszawy, by manifestować swoje przywiązanie do Ojczyzny i świętować niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Do 2009 Marsz Niepodległości skupiał jedynie środowiska narodowe. Brało w nim udział kilkaset osób. Zmieniło się to w 2010, gdy Marsz stał się tematem dyskusji publicznej ze względu na ostrą krytykę środowisk lewicowych i „Gazety Wyborczej”.

Pierwsze marsze skupiały po kilka lub kilkanaście tysięcy osób. Jednakże w ostatnich latach frekwencja rośnie. W ubiegłym roku w stolicy stawiło się około 150 tys. ludzi.

Polaku, na który marsz wybierasz się 11 listopada?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

W tym roku uczestnicy Marszu Niepodległości spotkają się przy Rondzie im. Romana Dmowskiego o godz. 14.00.

W tym samym czasie swój marsz zarządził Komitet Obrony Demokracji. Jego charakter jest antyrządowy. Zwolennicy KOD spotkają się o 12.30 na Placu Narutowicza. „Idziemy, bo chcemy silnej, mądrej Polski” – mówi Mateusz Kijowski, lider ruchu KOD.

Pierwsze manifestacje KOD odbyły się pod koniec 2015 roku. Od tego czasu ruch regularnie zbiera się w różnych miejscach, by wyrazić niezadowolenie z rządów Beaty Szydło i jej ministrów.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?