Adam Nawałka: Reprezentowanie Polski to honor, zaszczyt i obowiązek

Dziś w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem z Rumunią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2018 r. w Rosji. Polacy w Bukareszcie zmierzą się z Rumunami w piątek 11 listopada. W poniedziałek, 3 dni później, biało-czerwoni zmierzą się natomiast towarzysko ze Słowenią – już we Wrocławiu.

Konferencję rozpoczęło przemówienie trenera zespołu ćwierćfinalistów ostatnich Mistrzostw Europy. Adam Nawałka wyjaśnił nieporozumienia związane z wybrykami kilku piłkarzy podczas poprzedniego zgrupowania.

– Zostały wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Jeśli taka sytuacja się powtórzy, to nie widzę współpracy z takimi zawodnikami – zaznaczył.

Gra w reprezentacji Polski to nie tylko zaszczyt i honor, ale to również obowiązek – powiedział trener Nawałka.

Szkoleniowiec naszej kadry narodowej kilkakrotnie przedstawiał siebie jako patriotę. Był również zwolennikiem, do spółki z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, zwiększenia liczby zwrotek Mazurka Dąbrowskiego przed meczami polskiej reprezentacji.

Przypomnijmy: na ostatnich mistrzostwach Europy we Francji, Polacy pod wodzą Nawałki przełamali wiele fatalnych pass, m.in. meczu bez zwycięstwa na Euro czy wyjścia z grupy (wcześniej ta sztuka na wielkiej imprezie udała się aż w 1986 r.). Obecny trener doprowadził nas również do pierwszego, historycznego zwycięstwa nad Niemcami (2-0 w Warszawie).

El. Mundialu Rosja 2018
Rumunia – Polska | Bukareszt
11 listopada, godz. 20.40

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?