150 euro kary i proces sądowy, bo rodzice powstrzymali syna od wejścia do meczetu

0
fot. Wikimedia

Para z Niemiec stanie przed sądem po tym, jak powstrzymała syna od wstąpienia do meczetu podczas szkolnej wycieczki. Na rodziców 13-latka nałożono grzywnę w wysokości 150€ za „opuszczenie zajęć” przez dziecko. Małżeństwo tłumaczy, że obawiało się „indoktrynacji” syna przez ekstremistów.

Małżeństwo z Niemiec zadecydowało, że ich 13-letni syn nie dołączy do reszty uczniów zwiedzających meczet podczas wycieczki.

W liście napisanym do nauczyciela geografii para stwierdza, że „przez lata słyszeli o raportach dotyczących motywowanej religijnie przemocy stosowanej przez muzułmanów”. Tłumaczą także, że obawiali się „indoktrynacji” dziecka przez ekstremistów islamskich.

Rodziców ukarano grzywną w wysokości 150 euro, w związku z lokalnym prawem pozwalającym na karanie rodziców za nieobecność dziecka podczas zajęć szkolnych. Ukarani nie zgadzają się jednak z tą decyzją i postanowili skierować sprawę do sądu.

Ich pełnomocnik, Alexander Heumann tłumaczy, że jego klienci mają prawo do podjęcia takiej decyzji, jeżeli obawiają się o bezpieczeństwo dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here