[SONDA] Czy zagłosujesz na Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta RP?

Głosuj PONIŻEJ

Robert Biedroń to kolejny prawdopodobny kandydat na prezydenta RP w najbliższych wyborach, jednym tchem wymieniany przez przeciwników PiS obok Donalda Tuska czy Ryszarda Petru.

Biedroń to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków ostatniej dekady. Zdeklarowany gej jest prezydentem Słupska, chętnie opowiadającym o życiu prywatnym, które dzieli ze starszym mężczyzną.

I, jak w przypadku większości kandydatów, zdania na temat jego ewentualnej kandydatury są bardzo podzielone. Dla jednych jest to totalna abstrakcja i rzecz wręcz niewyobrażalna, by homoseksualista mógł ubiegać się o urząd prezydenta, dla innych z kolei – całkiem ciekawa kandydatura.

Sam Biedroń nie wyklucza kandydatury w wyborach, które odbędą się za niespełna 4 lata. Jak deklarują w internecie m.in. sympatycy PO czy Nowoczesnej – homoseksualny kandydat mógłby liczyć w ostateczności na ich głosy, byle nie wygrał żaden „PiSowski kandydat” .

Środowiska prawicowe na taki pomysł reagują z oburzeniem. Uważają, że prezydent-gej byłby ujmą dla narodu o tysiącletniej katolickiej tradycji i zaprzeczeniem konserwatywnym wartościom.

Czy zagłosujesz na Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta RP?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Masz coś do dodania? Zostaw komentarz poniżej!

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...