Jak wyglądał Facebook w 2004 roku? Jak zmieniał się na przestrzeni lat? Przypominamy!

Facebook w 2007 roku. Już wówczas liczba zarejestrowanych użytkowników sięgała 50 milionów. Dziś jest ich około 1,5 miliarda

Miesięcznie spędzasz na nim średnio ponad 7 godzin. Facebook, bo o nim mowa, nieustannie się zmienia. Pamiętasz, jak wyglądał jeszcze 12 lat temu? Pewnie nie, bo wtedy konto na tym portalu społecznościowym mieli nieliczni. Zobacz, jakie kolosalne zmiany zaszły w całej aplikacji.

2004

W nazwie jest jeszcze „the” i możecie tam znaleźć tylko podstawowe informacje o użytkowniku. Zero kotków, dzieci, gier i relacji na żywo.

2005

Znika „the” (po kupnie domeny facebook.com za 200 tys. dolarów). Reszta w zasadzie bez zmian.

2006

Pojawia się „minifeed”, dzięki któremu wiemy, co się dzieje u znajomych. Możemy też zaczepiać innych userów i dawać im prezenty. Można też korzystać z zewnętrznych aplikacji.

Minifeed

Z czasem Facebook wprowadza trzykolumnowy układ z pełnoprawnym streamem, który szybko dostaje algorytm, wyświetlający tylko wybrane treści. Bliżej 2009 roku ludzie zaczynają grać w „farmę”.

2010

Pojawiają się powiadomienia (po lewej stronie).

2011

Facebook wprowadza cover photo i timeline, dzięki któremu możesz prześledzić swoje życie. Po prawej stronie streamu pojawia się małe okienko z aktywnościami znajomych. Facebook wypuszcza też aplikację Messenger, dzięki której można komunikować się z innymi użytkownikami. Miesięcznie korzysta z niej 800 milionów osób.

2016

Sponsorowane posty, relacje live, zdjęcia 360, rozbudowane reakcje na posty – Facebook stale się rozwija, kupuje nowe aplikacje (Instagram, WhatsApp). Ciekawe jak będzie wyglądał za 12 lat?

tekst: noizz.pl

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ?
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!