[SONDA] Czy jesteś zwolennikiem Komitetu Obrony Demokracji?

1
↶ Głosuj PONIŻEJ

Komitet Obrony Demokracji – jedni zgadzają się z jego działaniami bez reszty, inni uważają, że ruch ten nie walczy o demokrację czy praworządność, ale o wpływy i własne interesy.

KOD skupia niemal całą opozycję, choć od końcówki ubiegłego roku, gdy komitet powstawał, wielu polityków się od niego odcięło. Był też przyczyną rozłamu w Platformie Obywatelskiej.

Na czele Komitetu Obrony Demokracji stoi Mateusz Kijowski, a cała idea jest nierozerwalnie kojarzona z partią Nowoczesna Ryszarda Petru.

W stronę KOD-u prawica rzuca podejrzenia, jakoby manifestacje i inne działania tego ruchu miały być sponsorowane z zagranicy. Z kolei zdecydowana przewaga osób starszych na marszach generuje opinie mówiące, że demokracji chcą bronić byli współpracownicy służb specjalnych, którym obecna władza odbiera emerytury.

Czy Polacy zgadzają się z działaniami KOD? Jakim poparciem cieszy się ten ruch? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

Czy jesteś zwolennikiem Komitetu Obrony Demokracji?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Chwileczkę...

1 KOMENTARZ

  1. Widzę w tym tekście co najmniej nieścisłości, więc dopytam jacy politycy odcięli się od KODu i kiedy miał miejsce rozłam w PO??? Że niby z powodu KODu? To jakaś brednia. Jak związek jest między Kijowski i Petru? Oprócz tego, że politycy Nowoczesnej czasami pojawiają się na akcjach KODu? Pojawiają się na tych marszach, manifach, i innych akcjach także politycy z lewicy i z PO. Skąd wzniosek, że tylko Nowoczesna ma jakiś układ z KODem? No, i ostatnia teza, że na marszach, manifach KODu pojawiają się w przeważającej liczbie ludzie starsi też wzięta z kapelusza – wystarczy być na takiej akcji żeby zobaczyć ilu młodych przychodzi. KOD ma tez własne koła młodych, którzy cały czas aktywnie działają. Ale żeby to dostrzec potrzeba niestety odrobinę dobrej woli. A i tak sonda pokazuje że jednak poparcie dla KODu jest i to powinno nas cieszyć

    13

    7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here