Featured Polska i Polacy 

[SONDA] Czy jesteś zwolennikiem Komitetu Obrony Demokracji?

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Komitet Obrony Demokracji – jedni zgadzają się z jego działaniami bez reszty, inni uważają, że ruch ten nie walczy o demokrację czy praworządność, ale o wpływy i własne interesy.

KOD skupia niemal całą opozycję, choć od końcówki ubiegłego roku, gdy komitet powstawał, wielu polityków się od niego odcięło. Był też przyczyną rozłamu w Platformie Obywatelskiej.


Na czele Komitetu Obrony Demokracji stoi Mateusz Kijowski, a cała idea jest nierozerwalnie kojarzona z partią Nowoczesna Ryszarda Petru.

W stronę KOD-u prawica rzuca podejrzenia, jakoby manifestacje i inne działania tego ruchu miały być sponsorowane z zagranicy. Z kolei zdecydowana przewaga osób starszych na marszach generuje opinie mówiące, że demokracji chcą bronić byli współpracownicy służb specjalnych, którym obecna władza odbiera emerytury.

Czy Polacy zgadzają się z działaniami KOD? Jakim poparciem cieszy się ten ruch? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

Czy jesteś zwolennikiem Komitetu Obrony Demokracji?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

One thought on “[SONDA] Czy jesteś zwolennikiem Komitetu Obrony Demokracji?

  1. KOD

    Widzę w tym tekście co najmniej nieścisłości, więc dopytam jacy politycy odcięli się od KODu i kiedy miał miejsce rozłam w PO??? Że niby z powodu KODu? To jakaś brednia. Jak związek jest między Kijowski i Petru? Oprócz tego, że politycy Nowoczesnej czasami pojawiają się na akcjach KODu? Pojawiają się na tych marszach, manifach, i innych akcjach także politycy z lewicy i z PO. Skąd wzniosek, że tylko Nowoczesna ma jakiś układ z KODem? No, i ostatnia teza, że na marszach, manifach KODu pojawiają się w przeważającej liczbie ludzie starsi też wzięta z kapelusza – wystarczy być na takiej akcji żeby zobaczyć ilu młodych przychodzi. KOD ma tez własne koła młodych, którzy cały czas aktywnie działają. Ale żeby to dostrzec potrzeba niestety odrobinę dobrej woli. A i tak sonda pokazuje że jednak poparcie dla KODu jest i to powinno nas cieszyć

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ