Featured Wiadomości 

Wałęsa po prowokacji KOD w Gdańsku: “PiS rozpęta wojnę domową! Musimy się bronić, gdy nas biją”

Lech Wałęsa w “Faktach po faktach” odniósł się do zarzutów Andrzeja Dudy, który skrytykował rządzących po 89′ roku. Prezydent Duda twierdził, że wtedy ustrój w Polsce tylko teoretycznie się zmienił i pytał, jak to możliwe, że żołnierze wyklęci nie zostali odpowiednio uczczeni. Wałęsa odpiera zarzuty: – Gdybym tak zrobił, to bym wywołał wojnę domową. Kto mówi inaczej, jest zdrajcą – podkreślił, wyjaśniając, że do pewnych procesów, jego zdaniem, państwo polskie powinno dojrzeć.

Im wcześniej byśmy się za to zabrali, nieprzygotowani, niedojrzali to by się to skończyło źle – tłumaczył się Wałęsa.


Gdybym tylko mógł, gdybym miał siłę, to bym zbrodniarzy rozliczył! To trzeba było robić odpowiedzialnie, a nie tak jak oni chcą – mówił Wałęsa.

Jestem nagabywany i naciskany, bym powiedział, że nie pozwolimy sobie ubliżać i nie pozwolimy się bić – mówił. – Chyba będę musiał pozwolić na takie organizowanie się – dodał.

Jednocześnie zarzucił funkcjonariuszom policji, że nie wywiązują się ze swoich obowiązków. – Ja apeluję do policji: skończcie z tym, nie gódźcie się na to – mówił. I stwierdził: trzeba będzie organizować samoobronę.

To wasze wystąpienia to powodują, że to z kościołów takie zachowania wychodzą – powiedział były prezydent RP, najwyraźniej atakując niektórych ludzi kościoła.

SKOMENTUJ PONIŻEJ
loading...
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

One thought on “Wałęsa po prowokacji KOD w Gdańsku: “PiS rozpęta wojnę domową! Musimy się bronić, gdy nas biją”

  1. Prowokacja KOD?

    Przedstawiciele KODu mieli prawo, jak każdy inny obywatel pojawić się na tym pogrzebie. prowokacją ma być sama obecność? Ale jak pod kościołem stoją chłopcy z ONRu z faszystowskimi flagami to wam nie przeszkadza???

Leave a Comment