Niemiecka prasa: Polska jest już własnością Unii Europejskiej

Polska praktycznie jest już własnością Unii Europejskiej – wynika z wielu ostatnich publikacji popularnych niemieckich mediów.

Dirk Birgel, red. naczelny dziennika „Dresdner Neueste Nachrichten” w obszernym komentarzu pisze najpierw o europejskiej euforii Polaków po wejściu ich kraju w poczet UE i unijnych subwencjach, z jakich ten kraj korzystał – przy bezsprzecznych osiągnięciach i wysiłku samych Polaków.

„Ale to wszystko niewiele znaczy, żeby nie powiedzieć – jest oczywiste – w świadomości polskiego społeczeństwa, które przecież wybrało nowy rząd” – z zarzutem rzuca Birgel.

„Tak było jeszcze przed falą imigracyjną, ale od tego momentu przybrało na sile” – czytamy dalej i dowiadujemy się, że cena za korzystanie z bogactw UE musi być, a jest nią to, że decyzje „rządu europejskiego” przedkładane są ponad te podejmowane przez wybierane demokratycznie władze państwa.

„Nie można po prostu się najeść i odejść od stołu głośno bekając” – pisze „Dresdner Neueste Nachrichten” sugerując, że UE ma prawo rozmieszczać uchodźców również w Polsce, traktując jej terytorium jako własne.

Najważniejszy opiniotwórczy tygodnik „Die Zeit” pisał, że „w Polsce rozgrywa się przewrót, a dziennikarze opozycyjni ostrzegają przed ‘pełzającym zamachem stanu”.

Niemcy zaznaczają, że „na szczęście Polska nie jest tak zdemoralizowanym gospodarczo krajem jak Węgry Viktora Orbana”. Należy tutaj przypomnieć, że Orban walczył i walczy z zachodnimi koncernami i bankami wyzyskującymi takie kraje jak nasz czy Węgry.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?