Europa i świat Featured Polska i Polacy Wiadomości 

Niemiecka prasa: Polska jest już własnością Unii Europejskiej

Polska praktycznie jest już własnością Unii Europejskiej – wynika z wielu ostatnich publikacji popularnych niemieckich mediów.

Dirk Birgel, red. naczelny dziennika “Dresdner Neueste Nachrichten” w obszernym komentarzu pisze najpierw o europejskiej euforii Polaków po wejściu ich kraju w poczet UE i unijnych subwencjach, z jakich ten kraj korzystał – przy bezsprzecznych osiągnięciach i wysiłku samych Polaków.


“Ale to wszystko niewiele znaczy, żeby nie powiedzieć – jest oczywiste – w świadomości polskiego społeczeństwa, które przecież wybrało nowy rząd” – z zarzutem rzuca Birgel.

“Tak było jeszcze przed falą imigracyjną, ale od tego momentu przybrało na sile” – czytamy dalej i dowiadujemy się, że cena za korzystanie z bogactw UE musi być, a jest nią to, że decyzje “rządu europejskiego” przedkładane są ponad te podejmowane przez wybierane demokratycznie władze państwa.

“Nie można po prostu się najeść i odejść od stołu głośno bekając” – pisze “Dresdner Neueste Nachrichten” sugerując, że UE ma prawo rozmieszczać uchodźców również w Polsce, traktując jej terytorium jako własne.

Najważniejszy opiniotwórczy tygodnik “Die Zeit” pisał, że “w Polsce rozgrywa się przewrót, a dziennikarze opozycyjni ostrzegają przed ‘pełzającym zamachem stanu”.

Niemcy zaznaczają, że “na szczęście Polska nie jest tak zdemoralizowanym gospodarczo krajem jak Węgry Viktora Orbana”. Należy tutaj przypomnieć, że Orban walczył i walczy z zachodnimi koncernami i bankami wyzyskującymi takie kraje jak nasz czy Węgry.

SKOMENTUJ PONIŻEJ
loading...
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

2 thoughts on “Niemiecka prasa: Polska jest już własnością Unii Europejskiej

  1. UnIA jest goownem, syfem i gangreną. Rządzą nią degeneraci i debile. A tą “własność” to wam skurwysyny wybijemy z waszych pierdolonych pustych łbów

Leave a Comment