Featured Polska i Polacy Wiadomości 

Radosław Sikorski o Polakach: “Murzyni i frajerzy”

Obecnie Radosław Sikorski powtarza jak mantrę, że stosunki polsko-amerykańskie są bardzo ważne. Chwali się też, że realizowane obecnie przez PiS wspólne projekty sojusznicze ze Stanami Zjednoczonymi to tak naprawdę efekt negocjacji prowadzonych przez niego i innych ministrów rządu PO-PSL.

Były szef MSZ Radosław Sikorski ma także w USA wielu wpływowych znajomych. Mówi się, że to on mógł zmobilizować amerykańskich senatorów do napisania listu-“nagany” do polskiego rządu w związku z zamieszaniem wokół TK.


Publicznie zawsze były polski “dyplomata” wypowiadał i wypowiada się o sojusznikach zza oceanu bardzo ciepło i z szacunkiem. Dlatego właśnie warto przypomnieć, co mówił w prywatnej rozmowie z Jackiem Rostowskim, ówczesnym ministrem finansów.

Wstydliwe dla PO-PSL taśmy ujawnił dwa lata temu “Wprost”. To kolejna sytuacja, gdy w wypowiedzi o rodakach Sikorski nie boi się używać słów… nieprzystających dyplomacie, który długo reprezentował RP na arenie międzynarodowej.

ZOBACZ TEŻ: Sikorski: Banda polskich skurwysynów paliła Żydów żywcem 

Radosław Sikorski w rozmowie z Jackiem Rostowskim mówił: “Wiesz, że sojusz polsko-amerykański jest nic nie warty. Jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa”. I dalej sugeruje, że “Polacy to frajerzy”.

Ten fragment rozmowy w Radiu ZET odczytała sama Monika Olejnik, przeważnie tak przecież przychylna poprzedniej władzy.

ZOBACZ TEŻ: Sikorski pluje na ginących za wolną Polskę! “Gadka o honorze kosztowała nas 6 mln trupów”

Szef MSZ w rozmowie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim podsumowywał polsko-amerykańskie relacje używając tych słów: “Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość…” – mówił Sikorski.

Gdy Jacek Rostowski dopytywał, jakiego słowa użył – Sikorski powtórzył: “murzyńskość”.

SKOMENTUJ PONIŻEJ
loading...
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

One thought on “Radosław Sikorski o Polakach: “Murzyni i frajerzy”

  1. LUTZI

    debesciak od obciagania laski usa

Leave a Comment