Kto rządzi UE? Schulz poucza rząd RP, a… nie ma nawet matury

0

Politycy rządzą państwem w imieniu obywateli. Oprócz szeregu różnych umiejętności, wyborcy oczekują od nich również solidnego wykształcenia. Dyplom wyższej uczelni jest we współczesnej Europie czymś powszechnym, choć są i tacy politycy, którzy go nie posiadają. Do tego grona zalicza się m.in. Martin Schulz.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków unijnych. W ostatnim czasie uwagę polskiej opinii publicznej zwróciły jego wypowiedzi na temat naszego kraju.

Szef PE w jednym z wywiadów radiowych stwierdził, że ostatnie wydarzenia w Polsce „mają charakter zamachu stanu”, innym razem nasze państwo pod rządami Prawa i Sprawiedliwości porównał do putinowskiej Rosji.

Martin Schulz jest jednym z najsłabiej wykształconych polityków unijnych. Szef PE przygodę z edukacją zakończył na szkole średniej i nawet nie zdał matury, może natomiast pochwalić się umiejętnościami językowymi – biegle włada językiem angielskim oraz francuskim, zna również hiszpański. Jego wykształcenie nie jest jednak powodem do dumy.

źródło: wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here