Premier Szydło: Napływ imigrantów do Polski jest wykluczony. Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków

W ostatnim wywiadzie dla tygodnika „wSieci” premier Beata Szydło stanowczo zaprzeczyła, jakoby polski rząd miał ugiąć się pod dyktatem UE i przyjąć siłowo narzucanych państwom członkowskim imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. 

Nie cofniemy się! Nie ma ceny za bezpieczeństwo Polaków – powiedziała premier Szydło. Szefowa rządu zaznaczyła, że to nie znaczy, że Polska nie chce pomagać. Stwierdziła, że możemy i musimy pomagać, ale poza granicami RP.

Niebawem jedzie kolejny transport humanitarny na Bliski Wschód – zaznaczyła premier Beata Szydło i dodała: – Napływ do Polski ludzi z Bliskiego Wschodu jest wykluczony bo ani my, ani UE nie jesteśmy w stanie stworzyć systemu skutecznych zabezpieczeń, oddzielania uchodźców od terrorystów. 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje w ten sposób swoje obietnice wyborcze, gdy zapewniano Polaków, że PiS wycofa się ze zobowiązań poprzedniej ekipy rządzącej (PO-PSL), gdy mówiono,  że nasz kraj jest w stanie przyjąć „każdą liczbę uchodźców w ramach europejskiej solidarności”.

Chwileczkę...