Ogromne centrum arabskie w Warszawie? Saudyjczycy mogą dostać teren za darmo!

2

Czy po meczecie na Ochocie, w stolicy naszego kraju powstanie kolejne centrum związane z kulturą arabską i islamską? Niewykluczone, przynajmniej dopóki w Warszawie rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Portal warszawawpigulce.pl poinformował, że ma wiedzę z „kół zbliżonych do Urzędu Miasta”, że na Pradze Południe powstanie kompleks o nazwie Arabskie Centrum Multikulturowego Dialogu. Kompleks ma być usytuowany naprzeciwko Teatru Powszechnego, miedzy ulicami: Zamoyskiego, Targową i Zieleniecką, na gruntach, których właścicielem jest miasto.

Będzie składał się z trzech budynków i 40-to metrowej wieży (2x wyższej od Stadionu Narodowego). Na dole budynku mają znajdować się: biblioteka, Muzeum Nauki i Muzeum Sztuki. W wieży przewidziano obserwatorium astronomiczne, taras widokowy, hotel i biura. Inwestorem ma być obywatel Arabii Saudyjskiej.

Poproszony o komentarz do planowanej inwestycji radny Dzielnicy Praga Południe, Marek Borkowski (PiS), powiedział, że dowiedział się o niej od redakcji portalu. Wyraził również swój niepokój związany z kolejną już w stolicy – po meczecie wybudowanym na Ochocie – budowlą kulturowo-religijną – Radny uznał, że w kompleksie znalazłby się również meczet. Wyraził nadzieję, że ostatecznie kontrowersyjne Centrum nie powstanie.

Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawy powiedział w rozmowie z redakcją „WWP”, że władze stolicy wstępnie wyklczuczyły przedstawiony przez Arabów pomysł.

Należy jednak pamiętać, że sporo kontrowersji było również wokół budowy meczetu, który koniec końców powstał.

źródło: warszawawpigulce.pl / polskaniepodlegla.pl

2 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie: ILE W ARABII SAUDYJSKIEJ POWSTAŁO KOŚCIOŁÓW KATOLICKICH I CENTRÓW KULTURY POLSKIEJ I CHRZEŚCIJAŃSKIEJ? Może niech ktoś zapyta bufetową?! Może najpierw niech Arabia Saudyjska da dobry przykład!

  4

  1
  • Zgoda na budowę meczetu na Ochocie została wydana przez naczelnego architekta miasta Borowskiego kiedy prezydentem Warszawy był Lechu Kaczyński.

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here