Verhofstadt: „Tylko .Nowoczesna da Polsce sukcesy”. Belg zatroskany o interesy naszego kraju?

Odkąd po raz pierwszy usłyszeliśmy o partii .Nowoczesna, a stało się to dopiero tuż przed październikowymi wyborami parlamentarnymi, niemal wszyscy zastanawialiśmy się, kto i co tak naprawdę stoi za powstaniem tego ugrupowania.

Jedni nazywali partię dowodzoną obecnie przez Ryszarda Petru „Platformą bis”, inni reprezentacją interesów zachodnich korporacji w Polsce, w dodatku wspieraną obcym kapitałem – jednym z fundatorów partii miałby być George Soros.

Chyba najzajadlej atakujący Polskę polityk UE, który najchętniej zrównałby z ziemią cały powołany przez Beatę Szydło rząd, okazał się gorącym zwolennikiem partii .Nowoczesna.

Guy Verhofstadt, skrajnie lewicowy polityk, były premier Belgii, przez Mariusza Kolonkę nazwany „rozczochranym Belgiem”, nagrał kilka klipów, w których deklaruje swoje poparcie dla polskiego odpowiednika swojej partii, czyli .Nowoczesnej. Verhofstadt życzył też powodzenia Ryszardowi Petru. Jeden z takich materiałów Belg puścił w eter kilka dni przed wyborami.

Nadszedł czas na wprowadzenie do parlamentu nowej, świeżej siły, która opowiada się za nowoczesną, otwartą i gotową na reformy Polską – podkreślił Verhofstadt dodając po tym, że jedynym słusznym wyborem jest .Nowoczesna.

Przemawiając usiłował sprawiać wrażenie człowieka zatroskanego o losy Polski. Zwracał się do Polaków per „przyjaciele” i prosił o wspieranie partii Petru. Mówił, że to da Polsce sukcesy i pozwoli jej wreszcie liczyć się w Europie.

Gdy po raz pierwszy belgijski polityk starał się promować liberalne ugrupowanie Ryszarda Petru, a jeszcze wcześniej Leszka Balcerowicza, w Polsce prawie nikt nie wiedział, kim jest człowiek tak otwarcie wyrażający poparcie dla – delikatnie mówiąc – powstałej w podejrzanych okolicznościach partii, która już na wstępie, nie posiadając programu wyborczego, cieszyła się kilkunastoprocentowym „zaufaniem obywateli” – oczywiście w sondażach takich mediów jak „Wyborcza” czy Newsweek.

Dziś warto się zastanowić, kto w tym układzie jest kim, i dlaczego najgorętszy zachodni zwolennik partii broniącej jawnie wyzyskujących nasz kraj zagranicznych korporacji, stał w pierwszym szeregu przy inicjowaniu antypolskich dyrektyw.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?