Sikorski: Banda polskich skurwysynów paliła Żydów żywcem. Były szef MSZ takie słowa z dumą podaje dalej

Były minister obrony narodowej i spraw zagranicznych Radosław Sikorski, po raz kolejny opublikował na Twitterze słowa, które wyraźnie godzą w dobre imię naszego narodu. Tym razem były polski dyplomata nie zawahał się nazwać, bądź co bądź, swoich rodaków – skurwysynami.

– Banda polskich skurwysynów spaliła Żydów w stodole. A Ona mówi o interpretacji historycznej – napisał na Facebooku Kamil Duczok, co następnie „podał dalej”, wyrażając w ten sposób aprobatę Radosław Sikorski.

Post Durczoka, który tak dumnie eksponował na swoim obserwowanym przez blisko 700 tys. osób profilu Sikorski, odnosił się do rozmowy z Anną Zalewską w „Kropce nad i”, która miała miejsce wczoraj. Ministra PiS odpowiedzialna za edukację mówiła głównie o pogromie w Jedwabnem.

Post Durczok

– Jedwabne to fakt historyczny, w którym doszło do wielu nieporozumień i bardzo tendencyjnych opinii – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Monika Olejnik zapytała szefową MEN, kto odpowiada za śmierć żydowskich mieszkańców tej miejscowości w lipcu 1941 r.

– Dramatyczna sytuacja, która miała miejsce w Jedwabnem, jest kontrowersyjna. Wielu historyków, wybitnych profesorów, pokazuje zupełnie inny obraz – tłumaczyła. – Zostawmy to historykom i książkom historycznym – apelowała.

Chwileczkę...