Europa i świat Featured Wiadomości 

Europa nie chce Tuska na dłużej. “Doprowadził do kompromitacji”

– Donald Tusk jest potrzebny Platformie, Polsce, Europie – mówiła w “Gościu poranka” na antenie TVP Info Małgorzata Kidawa-Błońska, niejako z góry usprawiedliwiając niepowodzenie byłego premiera Polski w walce o kolejną kadencję na stanowisku przewodniczącego RE.

Polityk Platformy Obywatelskiej chwaliła swojego byłego szefa, mówiąc, że świetnie radził sobie we wszystkich rolach na politycznej ścieżce: jako lider PO, premier, a teraz przewodniczący Rady Europejskiej “w czasach trudnych dla Europy, wymagających rozmowy, kompromisu, pokazywania dobrych rozwiązań”.


Z kolei europejscy dyplomaci twierdzą inaczej. Jak się okazuje, większość ministrów nie poprze kandydatury Tuska na kolejną kadencję w roli przewodniczącego Rady Europejskiej. Środowisko twierdzi, że podczas dwuletniej kadencji Donalda Tuska doszło do “kompromitacji polityki europejskiej”.

Sekretarz Stanu w MSZ Jan Dziedziczak stwierdził, że „z rozmów dyplomatów oraz informatorów w Brukseli wynika, że Donald Tusk nie będzie miał większych szans na przedłużenie swojej misji”.

– I powodem nie będzie ingerencja polskiego rządu czy polityków Prawa i Sprawiedliwości, tylko pewna kompromitacja polityki europejskiej – tłumaczył polityk. – Po prostu Donald Tusk, jak zresztą pan Juncker czy pan Schulz, są postrzegani jako osoby, które nie udźwignęły ciężaru zarządzania Unią Europejską – wyjaśnił.

SKOMENTUJ PONIŻEJ
loading...
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

2 thoughts on “Europa nie chce Tuska na dłużej. “Doprowadził do kompromitacji”

  1. *** DEBILA z komina elektrociepłowni czekać Może w POLSCE tylko pluton egzekucyjny … to bydle tylko tyle wypracowało, że na dno sprowadził Rzeczpospolitą i POLAKÓW …. natomiast PiS chce kontynuować NUMER = POPiS … SRUL Europy sprzedał dla swojej dozywotniej EMERYTURY … Ojczyzne POLAKÓW …. dla ZDRAJCY jest tylko jedno wyjście … kula w łeb … innej drogi NIE ma TO intelektualne mniej niż “0” …

  2. tuskToRudaCipaUmaznaKałem

    Z ta rudą małpą na Kułak.

Leave a Comment