Tusk: Dbam w Brukseli o interesy Polski, PiS powinien poprzeć przedłużenie mojej kadencji

0

Donald Tusk wydaje się wyraźnie zdegustowany faktem, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zastanawia się, czy aby na pewno należy poprzeć kandydaturę byłego premiera na nową kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europy.

TVN24 wyemitował wypowiedź Tuska, w której ten mówi, że brak poparcia dla niego ze strony polskiego rządu byłby czymś dziwnym. – Polski rząd powinien przecież dbać o interesy Polski – zaznaczył założyciel Platformy Obywatelskiej, jednocześnie wyraźnie sugerując, że – jako przedstawiciel naszego kraju w Brukseli – dba o nasze interesy.

Niestety, przez blisko dwa lata jedyne, co Donald Tusk zagwarantował Polsce jako wysoki unijny urzędnik, to kary finansowe za nieprzyjmowanie uchodźców (tylko na chwilę odłożone na bok z powodu Brexitu) czy niespotykaną dotąd ingerencję KE i UE w wewnętrzne sprawy naszego kraju.

Często słyszę od ludzi, żebym wracał, bo się źle dzieje. Wielu Polakom nie podoba się, że trzeba będzie żyć z rządem PiS jeszcze ponad 3 lata – mówi Tusk, jednocześnie licząc na wsparcie ze strony polskiej władzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here