Featured Na sygnale 

Ciało martwego dziecka wyrzuciła do śmieci. Odpowie za zabójstwo

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Radzyńscy policjanci ustalili tożsamość matki noworodka, którego ciało odnalezione zostało w ubiegłym roku na terenie sortowni śmieci. To 31-letnia mieszkanka Łukowa. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo.7 lipca 2016 r. doprowadzona została do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach znalezione zostało ciało noworodka. Pracownik sortowni ujawnił je na taśmie, podczas segregacji odpadów.


Sprawą zajęli się radzyńscy funkcjonariusze. Współpracowali z nimi policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz jednostek ościennych. Przez wiele miesięcy trwały policyjne czynności. Funkcjonariusze prowadzili przesłuchania i rozpytania m.in. w szpitalach, placówkach służby zdrowia oraz wśród mieszkańców.

Typowali kobiety, które mogłyby mieć związek z tą sprawą. Sprawdzali szczegółowo każdy trop i każdą uzyskaną informację. Równolegle prowadzone były czynności operacyjne.

Kilkumiesięczna żmudna praca policjantów przyniosła oczekiwane rezultaty. W miniony wtorek (5 lipca 2016) policjanci zatrzymali w Łukowie młodą kobietę. Ostatnie dwa dni to także czas wytężonej pracy policjantów, podczas których trwały przeszukania m.in. w miejscu zamieszkania kobiety. Zabezpieczone zostały komputery i nośnik danych użytkowany przez zatrzymaną 31-latkę. Radzyńskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

31-latka usłyszała zarzuty w prokuraturze. Doprowadzona zostanie do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu.

(KWP Lublin /dk)

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ