Gronkiewicz-Waltz pełna obaw: “Wyjedzie papież, a oni zaczną nas wsadzać. Wiem, jak to przebiega”

Hanna Gronkiewicz-Waltz (Platforma Obywatelska)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest pełna obaw. Jej zdaniem rząd Prawa i Sprawiedliwości chce tylko przeczekać wizytę w Polsce papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży oraz warszawski szczyt NATO, by móc zacząć “szukać paragrafów na tych, którzy nie są z PiS”. O swoich przeczuciach opowiedziała “Dziennikowi”.

Gronkiewicz-Waltz szczegółowo opisuje nawet, jak przebiega scenariusz, którego ona i cała opozycja tak bardzo się obawia.

Najpierw jest ogłoszone w mediach, że CBA zaczyna kontrolować, a dopiero później to następuje. To jest robione po to, by poinformować społeczeństwo, że skoro jakaś instytucja jest sprawdzana, to znaczy, że ma coś na sumieniu – oceniła.

Czekają tylko na NATO i Światowe Dni Młodzieży. Będą szukać paragrafów na każdego, kto nie jest z PiS. A wiadomo, że kto nie jest z PiS, jest przeciwko niemu – powiedziała. Jeśli wierzyć obawom prezydent Warszawy, to ma się czego obawiać, bo na antyrządowych marszach KOD staje ona najczęściej w pierwszym szeregu.

Czy wieloletni prezydent miasta stołecznego powinien obawiać się “paragrafów”? A jeśli już, to czy przystoi przyznawać się do tego przed narodem?

Skąd z kolei tak szczegółowa znajomość strategii przeprowadzania politycznych aresztowań u pani Hanny Gronkiewicz-Waltz?


⇓ POLUB i SKOMENTUJ PONIŻEJ ⇓

loading...

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ