Featured Polska i Polacy Wiadomości 

Mateusz Kijowski pobity na Dworcu Centralnym! “Dziwne, że nikt nie chciał mi pomóc”

Nagle otrzymałem dwa czy trzy ciosy w kark i głowę – mówi lider KOD Mateusz Kijowski, który w sobotę 25 czerwca został zaatakowany na Dworcu Centralnym w Warszawie. Jak twierdzi, to dziwne, że nikt nie chciał mu pomóc. 

Tak, zostałem wczoraj tuż przed północą na Dworcu Centralnym zaatakowany. Rozmawiałem przez telefon i nagle usłyszałem jakiś stek wyzwisk i otrzymałem dwa czy trzy ciosy w kark i głowę (na plecach miałem plecak, więc były chronione) – cytuje Kijowskiego “Wyborcza”.


Inicjator “Komitetu Obrony Demokracji” dodaje, że był niemile zaskoczony obojętnością ludzi wokół. – Nawet kiedy krzyknąłem “Policja!”, nikt nie zareagował w żaden sposób mimo, że kilka osób interesowało się i przyglądało temu, co się dzieje. Tak, wiem, nie broczyłem krwią leżąc na ziemi. Zawsze staram się reagować, kiedy widzę agresję i muszę przyznać, że ta obojętność niemile mnie zaskoczyła – mówi.

Kijowski dodaje, że nic poważnego się mu nie stało. W całej sytuacji wietrzy natomiast prowokację.

SKOMENTUJ PONIŻEJ
loading...
POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

2 thoughts on “Mateusz Kijowski pobity na Dworcu Centralnym! “Dziwne, że nikt nie chciał mi pomóc”

  1. matka Polka

    Proponuję wyciągnąć wnioski z tego braku pomocy. Wiem, że powinno się pomóc, każdemu człowiekowi w potrzebie ale w/w najwyraźniej na nią nie zasłużył w opinii świadków zdarzenia.

  2. metek Polek

    W tytule “Kijowski pobity”! A w leadzie: “Dostałem trzy ciosy”.
    Używajcie słów ze zrozumieniem.

Leave a Comment