Król: Tusk i Bieńkowska przez lata umacniali niewolniczą duszę Polski. Za to dostali posady w UE

Marek Król, publicysta udzielający się m.in. na łamach tygodnika „wSieci” nie ma wątpliwości co do „lokajstwa” w wykonaniu Donalda Tuska i Elżbiety Bieńkowskiej.

W swojej publikacji Król odnosił się – jak większość środowiska – do skandalicznej wypowiedzi Billa Clintona, który politykę Polski porównał do „putinowskiej”. – Uważam, że Clinton nie pomógł swojej żonie w kampanii prezydenckiej, stracił głosy głównie Polonii. Nie przywiązywałbym wagi do tej wypowiedzi – stwierdził Marek Król.

Tusk i Bieńkowska dbali o niewolniczą duszę Polski

Bardzo mocno publicysta wyraził się o Donaldzie Tusku i Elżbiecie Bieńkowskiej. Ta dwójka bardzo często rozwściecza polskich patriotów podejmując skrajnie antypolskie działania na arenie europejskiej i światowej.

Według Marka Króla, „przez wiele lat umacniano niewolniczą duszę Polski”.

– Mamy problem w Polsce z postawą „lokaja”. Ja ją rozumiem i usprawiedliwiam, bo skoro za takie „lokajstwo” Tusk i Bieńkowska dostają fuchy w Brukseli, to jest to tego warte – ocenił.

Trudno tych słów nie analizować pod kątem obecnego zachowania opozycji, w większości złożonej – o ironio – z polityków Platformy Obywatelskiej, którzy każdy ruch demokratycznie wybranego polskiego rządu każą prześwietlać Brukseli. Z kolei każdą karę nałożoną przez KE na nasz kraj kwitują ironicznym uśmiechem.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?