„Nie należy poddawać się pokusie Targowicy”. Premier przypomniała w Sejmie słowa S. Wyszyńskiego

0

Podczas dzisiejszego (20.05) wystąpienia w Sejmie, premier Beata Szydło przypomniała słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego, by „nie poddawać się pokusie Targowicy, skądkolwiek by ona miała przyjść”.

– Mówicie, że Polska toczy spór z Unią Europejską. Nie ma nic bardziej niemądrego niż takie stwierdzenie – mówiła premier. Dodała, że Polska jest pełnoprawnym członkiem UE i ma takie same prawa jak inne państwa członkowskie.

– Polski rząd nie prowadzi z instytucjami UE żadnych negocjacji, prowadzimy dialog – zaznaczyła Szydło. – Dzisiaj to nie Polska ma problem z reputacją i autorytetem, ale Komisja Europejska – podkreśliła premier. Dodała, że poważny partner nie powinien dopuszczać do przecieków medialnych.

– Rozmawiamy, jest dialog, a opinia już przygotowana, komu na tym zależy? – pytała premier. Dodała, że w KE jest obecnie więcej osób, którym zależy na rozbiciu UE. – Żenadą jest to, że Komisja Europejska nie potrafi uniknąć nacisków, które wy na nią wywieracie – premier zwróciła się ponownie do opozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here