Scheuring, Lubnauer, Lieder, Schmid, Hennig. Skąd takie nazwiska w Nowoczesnej?

12

Joanna Scheuring, Katarzyna Lubnauer, Jerzy Meysztowicz, Ryszard Petru, Ewa Lieder, Marta Golbik, Paulina Henning, Joanna Schmid – to tylko kilka „podejrzanych” nazwisk widniejących na liście posłów na Sejm podanej po październikowych wyborach parlamentarnych. Co ciekawe, wszyscy z wyżej wymienionych na Wiejską dostali się z ramienia .Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Wiele podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mówiło się o powiązaniach Ryszarda Petru z zachodnimi banksterami czy finansowaniu partii „.N” przez elity żydowskie. Środowiska prawicowe huczały również, że sam Petru, wraz z Balcerowiczem, reprezentują w Polsce interesy wielkich korporacji, których celem jest całkowite zawładnięcie naszą gospodarką. Co już i tak właściwie prawie się stało.

Przedstawiciele .Nowoczesnej całość wpakowali oczywiście do worka z napisem „teorie spiskowe” i drążenie tego tematu zawsze kończy się w ten sam – niedający efektów – sposób.

Zastanawia natomiast coś jeszcze. I z góry zaznaczmy, że nikt nie wymaga by każdy nazywał się Malinowski czy Kowalski. To, że wiele osób nosi zagraniczne nazwiska jest rzecz jasna czymś normalnym. W Polsce jednak to jeszcze zjawiska dość rzadkie i są raczej wynikiem pojedynczych splotów wydarzeń rodzinnych.

Skąd więc tak ogromna ilość „nie naszych” nazwisk w wcale nie tak licznych szeregach partii, która twierdzi, że chce zmieniać Polskę na lepsze?

Poniżej lista posłów, którzy dostali się do Sejmu z ramienia .Nowoczesnej. Z zaledwie 28 nazwisk, co najmniej 30% budzi wątpliwości:

Joanna Augustynowska
Adam Cyrański
Barbara Dolniak – wicemarszałek Sejmu
Grzegorz Furgo
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Marta Golbik
Zbigniew Gryglas
Paulina Hennig-Kloska
Paweł Kobyliński – od 21 grudnia 2015, przeszedł z klubu Kukiz’15
Ewa Lieder
Radosław Lubczyk
Katarzyna Lubnauer
Krzysztof Mieszkowski
Piotr Misiło
Jerzy Meysztowicz
Mirosław Pampuch
Ryszard Petru – szef klubu Nowoczesnej
Paweł Pudłowski
Monika Rosa
Marek Ruciński
Joanna Schmidt
Joanna Scheuring-Wielgus
Michał Stasiński
Elżbieta Stępień
Mirosław Suchoń
Adam Szłapka
Krzysztof Truskolaski
Kornelia Wróblewska
Witold Zembaczyński

Pozostałe partie lewicowo-liberalne w Polsce – jakie by nie były – nie mogą pochwalić się takim współczynnikiem obcych nazwisk wśród swoich posłów.

I choć temat poruszany nie po raz pierwszy, to ani .Nowoczesna, ani sam Ryszard Petru nigdy nie starali się wyjaśnić tego publicznie. A przecież to kwestia mająca bez wątpienia niebagatelny wpływ na wyniki sondaży i wyborów.

Cała sprawa, w połączeniu np. z naprawdę słabą znajomością historii naszego kraju wśród poddanych Ryszarda Petru, budzi wyobraźnię. Nie tylko Antoniego Macierewicza, ale każdego myślącego Polaka.

Chwileczkę...

12 KOMENTARZE

 1. I jeszcze sZOJRING miała czelność poprawiać w Sejmie Marszałka. Że nazywa się tak a nie tak… Tfu!

  49

  5
  • Wiesława Szews-.To nieprawda co pani mówi. Polska ma mnóstwo rdzennych Polaków,inteligentnych,rzetelnych,uczciwych myślących patriotycznie o Polsce takich jak DEMOKRACJA NARODOWA Romana Dmowskiego,a nie wrogich,falszywych żydów Piłsudskiego,którzy dziś rządzą:)

   2

   0
 2. a co z innymi nazwiskami w Sejmie: Szefernaker, Arent, Ast, Andzel, Schreiber(2 razy!),Smirnow, Tułajew. Nie sądzicie, że coś tu jest na rzeczy?

  46

  4
  • Coście wszyscy tacy zdziwieni? Żydzi są wszędzie i w każdej partii! Oni po prostu nie potrafią żyć bez wcinania się w politykę! Wszędzie pchają swoje nosy i wszędzie mieszają!

   24

   2
   • Ponieważ używanie pseudonimów w tym światku jest tolerowane, zamiast używać swoich rodowych nazwisk używają pseudonimów np. Holland (taka zmyłka, że nąby z Holandii) Polański (że niby taki bardzo polski).

    2

    0
 3. Trzeba to koniecznie wyjaśnić!!! Zwłaszcza te nazwiska – skąd się wzięły w polskim Sejmie?!
  Arent , Ast, Babinetz, Hoc, Schreiber, Smirnow, Szmit, Szefernaker, Tułajew, Wassermann, Weber

  48

  7
  • Masz racje.Sa Zydzi w Polsce pochodzacy z Niemiec gdzie nadawali sobie niemieckopodobne nazwiska..Rotenschwanz ,Goldblum.,Niemiec by nie nadal sobie takiego nazwiska .Rowniez od imion biblijnych jak:Abramowicz,Jakubowicz,Amsterdamski,Poznanski,te zas nazwiska pochodza od Zydow slowianskich.

   30

   1
 4. Żydzi są wszędzie i nas wszystkich podjudzają przeciwko sobie! Oni żądzą, a my zapieprzamy na nich – takie są też ich słowa, że Goje mają robić na Żydów… Zresztą muzułmanie też uważają, że niewierni mają na nich robić i płacić im za życie. Jak tylko ktoś powie, że tak jest to zaraz Żydzi czy muzułmanie nazywają taką osobę faszystą i kręcą aferę! Oni nienawidzą jak ktoś ma wiedzę na ich temat i na dodatek jeszcze tego nie ukrywa… to jest straszne.

  39

  3
 5. Querty: uważaj, na oddziałach psych. zawsze pacjent mówi o innym: ja jestem przez pomyłkę a ten obok to …

  0

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here