Jezus na swastyce. Zdaniem Facebooka „nie narusza standardów społeczności”!

1

Na wielu facebookowych grupach zrzeszających środowiska prawicowe i konserwatywne zaczęła dziś krążyć ohydna karykatura. Grafika, którą rozsyłają po sieci ukrywający się pod fałszywymi profilami ludzie przedstawia Jezusa Chrystusa… „ukrzyżowanego” na nazistowskiej swastyce.

Przedstawiamy przykłady z grupy Ruch Narodowy. Choć są to oczywiste prowokacje, administratorzy grup często nie nadążają usuwać takich treści, a jak się okazuje – nic złego nie widzi w nich sam Facebook! Zgłosiliśmy do pracowników Facebooka jeden z tych postów, odpowiedź przyszła po kilku godzinach i była dość zaskakująca.

„Dziękujemy za zgłoszenie materiałów, które Twoim zdaniem są niezgodne z naszymi standardami społeczności. Zgłoszenia takie jak Twoje są potrzebne, by Facebook mógł być bezpiecznym i przyjaznym miejscem. Zweryfikowaliśmy post zgłoszony przez Ciebie ze względu na ze względu na prześladowanie i naszym zdaniem nie narusza on dokumentu Standardy społeczności.

Powiadom nas, jeżeli coś jeszcze Cię zaniepokoi. Zależy nam na utrzymaniu przyjaznej atmosfery i bezpieczeństwa na Facebooku”. – pisze Facebook. Przypomnijmy, że wszelkie karykatury na przykład Mahometa wylatują z tej sieci socjalnej z prędkością światła, a osoby je zamieszczające „nagradzane” są banami na swoje konta.

skrin1
fot. screen Facebook
skrin2
fot. screen Facebook

Pod zdjęciami pojawiają się jeszcze bardziej wstrząsające komentarze, m.in. fotomontaże przedstawiające Św. Jana Pawła II z karabinem i fałszywym cytatem „giń polska świnio”. Te treści tkwią na „dbającym o standardy społeczności” portalu już prawie 5 godzin i najprawdopodobniej usunie je dopiero właściciel grupy.

Czy aby na pewno Facebook dba o uczucia religijne wszystkich użytkowników?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here