Gronkiewicz-Waltz zaprasza Unię do Polski. Timmermans przyjedzie… w dzień manifestacji opozycji

1

„Zaprosiłam Timmermansa na wspólne świętowanie Dnia Europy na Paradzie Schumana i Koncercie Europejskim 7 maja” – ogłosiła dzisiaj na twitterze Gronkiewicz-Waltz. W ten sam odbędzie się manifestacja opozycji.

Zdaje się zatem sprawdzać scenariusz Grzegorza Schetyny i jego Platformy Obywatelskiej, który od dawna zapowiada robienie Polsce złej prasy za granicą i szeroko pojęte „wyprowadzanie ludzi na ulicę”. Jakim jednak prawem HGW zaprasza do Polski unijnych urzędników, bez jakiejkolwiek wiedzy rządu?

„Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział, że ze strony Timmermansa nie wpłynęło jeszcze potwierdzenie przyjazdu do Warszawy. Dodał, że zaproszenie dla wiceszefa Komisji Europejskiej zostało wysłane już kilka tygodni temu. Zaproszeni zostali także inni goście z zagranicy” – podało TVP Info.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem Warszawy wiele lat, nikogo do tej pory na takie parady nie zapraszała, więc wpisuje się w scenariusz Platformy Obywatelskiej, o którym mówił Grzegorz Schetyna, że będzie wyprowadzał ludzi na ulice i źle mówił o nas za granicą – komentowała zaproszenie dla wiceszefa Komisji Europejskiej na paradę Schumana rzecznik klubu PiS Beata Mazurek.

Czy prezydent Warszawy zaprowadzi Timmermansa również na antyrządową manifestację?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here