PO niemiecką kolonią w Polsce? Są na to dowody!

1

Czy Platforma Obywatelska jest niemiecką kolonią w Polsce? Oczywiście przedstawiciele tej partii tego typu teorie obracają w wymysły elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Jednakże dowody na niebagatelne powiązania czołowych postaci PO z zaborcą zza zachodniej granicy są niezbite!

Wiele afer i kompromitujących faktów udawało się koalicji PO-PSL przez blisko dekadę zamiatać pod dywan. Teraz jednak mamy niepowtarzalną szansę by zdemaskować szkodliwych dla interesów naszego kraju polityków. Na pewno zależy na tym również obecnie rządzącym konserwatystom. Ciężko łudzić się, że taka lustracja nie byłaby przez nich wykorzystywana do osiągania celów politycznych, ale – rzecz jasna – bez szkody dla społeczeństwa.

Donald Tusk i oczywiste powiązania jego dziadka z Wermachtem nie będą tematem przewodnim tej publikacji. Do myślenia najbardziej daje słynna sprawa finansowania przez niemieckie CDU (partia Angeli Merkel) partii Donalda Tuska, powstającej na początku lat 90. O sprawie mówił w rozmowie z „Wprost” Paweł Piskorski, niegdyś bliski współpracownik Tuska, znający sprawę od kuchni. – To były pieniądze w gotówce, które działacze KLD wymieniali na złotówki w kantorach w Warszawie – mówił. Donald Tusk nigdy nie skomentował tej sprawy!

Wspominany Kongres Liberalno-Demokratyczny, powstały dzięki niemieckim dotacjom, był w opozycji wobec obalonego później rządu Jana Olszewskiego. Rok później KLD, w wyniku fuzji z Unią Demokratyczną, przemieniło się w Unię Wolności. Zaledwie 7 lat później wspólnie z Andrzejem Olechowskim i Maciejem Płażyńskim Donald Tusk założył Platformę Obywatelską – niewykluczone, że także wspieraną zagranicznym kapitałem. Skąd bowiem tak wiele proniemieckich, skrajnie niekorzystnych ekonomicznie dla Polski decyzji PO w ciągu 8 lat rządów?

Wielu twierdzi, że Platforma Obywatelska istniała już w 89. roku, lecz co kilka lat zmieniała nazwy i występowała pod innym szyldem, wcześniejsze oszustwa wyborcze zrzucając na „tamtych z inną nazwą” i tylko nieznacznie rotując co jakiś czas twarzami posłów przynależnych do partii.

Bezinteresowni Niemcy?

Niech ktoś spróbuje racjonalnie wyjaśnić sobie, dlaczego Niemcy mieliby bezinteresownie wspierać pieniężnie powstające w Polsce polityczne ugrupowanie? W ramach rekompensaty za II Wojnę Światową? A może widzieli w tym korzyść i rozwój wypadków na polskiej scenie politycznej był z góry ukartowany? Wnioski nasuwają się same i nietrudno domyślić się, który z wymienionych scenariuszy jest bardziej prawdopodobny.

Partia znów znienawidzona

Kolosalna ilość afer w ostatnich latach sprawiła, że po raz kolejny – nazwijmy ją umownie „Partia” – została przez większość Polaków znienawidzona i źle się kojarzy. Tak jak wcześniej opisywane – działające w latach 80. Co zatem może teraz zrobić PO? Pozwólcie Państwo, że zamiast odpowiadać na to pytanie, zaznaczymy, że w najnowszych sondażach tworzonych dla lewicowych mediów PiS jest rzekomo wyprzedzany przez… „.Nowoczesną”. W dodatku polskojęzyczne media kierowane przez Niemców (Newsweek, Wyborcza) rozpisują się jakoby największym poparciem w Polsce cieszył się Komitet Obrony Demokracji.

Tak, to ci, którzy za wszelką cenę nie chcą dopuścić do tego, aby zachodnie korporacje – jak np. banki – musiały dzielić się z państwem polskim miliardami, które co roku z naszego kraju wyprowadzają. Stanowczo protestują przeciwko zniesieniu ulg dla gigantycznych korporacji i ściąganiu z nich daniny do budżetu państwa. Potępiają za to ustawę, w ramach której państwo rozdaje pieniądze rodzinom na dzieci. Jaki z tego morał?

„Prosto do Europy”

Przy okazji napędzanego przez opozycję sporu o Trybunał Konstytucyjny po raz kolejny przekonaliśmy się, jak mało istotne dla polskich liberałów i lewicowców są dobro państwa i jakiekolwiek wartości patriotyczne. I gdyby naprawdę działo się u nas coś złego, znikałyby niewygodne gazety, wygasały stacje TV, to donoszenie w Parlamencie Europejskim miałoby podstawy. Niestety jednak – mamy do czynienia z sytuacją, w której – w jasnym celu osiągnięcia politycznych korzyści – dosłownie każdy ruch rządu Beaty Szydło jest rozpatrywany na szczytach unijnych jako nieprawidłowy.

Gdyby tak samo działo się za rządów PO-PSL, to unijni urzędnicy nie mieliby czasu na zapalenie papierosa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here