Przełom?! Niemiecki wywiad: „Zamach zlecił wysoko postawiony polski polityk”

8

Już rok temu niemiecki dziennik „Stuttgarter Zeitung” dotarł do nowych informacji na temat szczegółów zawartych w książce p. Jerzego Rotha o katastrofie smoleńskiej. Dziś jednak okazuje się, że nie są to – jak twierdziły środowiska lewicowe – brednie, bo propagujący je ludzie nie mają łatwego życia.

Możliwą przyczyną tragedii samolotu TU-154 z 10.04.2010 roku ze Smoleńska, z dużym prawdopodobieństwem, mógł być zamach przy użyciu materiału wybuchowego, przeprowadzony przez wydział FSB w ukraińskiej Poltawie, pod dowództwem generała Juriego D. Z Moskwy. Zlecenie dokonania zamachu miało zostać skierowane „bezpośrednio” od wysokich polskich polityków do generała FSB – czytamy w artykule „SZ”.

Z kolei Antoni Krauze, reżyser nowo powstałego filmu „Smoleńsk”, wyraźnie pokazującego wszystkie niedociągnięcia PO, powołuje się dziś na notatkę niemieckiego wywiadu (o niej właśnie pisał kontrowersyjny dziennikarz Juergen Roth), wedle której zamach zlecił „wysoko postawiony polski polityk”. M.in. z za nawiązywanie do tych informacji i taki a nie inny scenariusz filmu, Krauze był prześladowany i zastraszany.

Reżyser na najnowszych konferencjach dot. filmu wraca do problemów, które napotkał podczas pracy nad „Smoleńskiem”. Wielu aktorów odmówiło zagrania w produkcji, w tym Marian Opania, z którym Krauze się przyjaźni. Jednak nie afronty ze strony dawnych kolegów były dla reżysera najtrudniejsze. Jak sam twierdzi, poddawano go „potwornej presji” i próbowano zastraszyć.

– Tworzono atmosferę zagrożenia. Wielokrotnie różni ludzie ostrzegali mnie, bym na siebie uważał – mówi. – Regularnie dzwoniono do mnie przez domofon w nocy do mieszkania. Nieustannie miałem też głuche telefony lub jakieś niejasne ostrzeżenia – wymienia.

8 KOMENTARZE

   • A prawda jest jedna -ZAWSZE MORDERCA WIE NAJLEPIEJ JAK BYŁO-i jarek ma racje ze mówiac -MÓJ BRAT ZOSTAŁ ZAMORDOWANY-on to WIE

    2

    0
  • Gdybyś czytał cokolwiek na ten temat nie pisałbyś że to bzdury. Najbardziej irytujące są osoby, które nie zadają sobie trudu zdobycia informacji ale formułują wnioski bez żadnych dowodów. Faktem jest że lot Tupolewa był lotem wojskowym a nie cywilnym i jedyny człowiek który o tym mówił głośno „popełnił samobójstwo” na wakacjach na które wyjechał z przyjaciółmi. Na Okęciu tego właśnie dnia kiedy wylatywał Tupolew nie działało żadne urządzenie monitorujące, tak że nie było ani jednego nagrania z płyty lotniska. Kilka tygodni wcześniej mieszkaniec naszego kraju zgłaszał na policję fakt tajemniczych smsów które otrzymywał z Niemiec informujących o możliwości zamachu. Najgorsza bzdura jaką słyszałam w życiu to teoria o pancernej brzozie a najdziwniejsza rzecz jaką widziałam – to cięcie wraku samolotu na kawałeczki w dzień katastrofy i zalewanie cementem miejsca tragedii. Dzięki takim jak Ty można by bezkarnie wytłuc połowę narodu, bo nie szukałbyś ani odpowiedzi ani sprawiedliwości. Można być ignorantem ale to co reprezentujesz swoją postawą powoduje, że przestaje dziwić dlaczego Polska tyle razy w historii traciła swoją niezależność.

   10

   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here