Europa i świat Featured Wiadomości 

“Chcecie spokoju w Europie? To przestańcie bombardować Państwo Islamskie” – mówią dżihadyści

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Dżihadysta z Antwerpii, który walczy w Syrii, w specjalnym filmie stwierdził, że ostatnie zamachy w Brukseli to tylko “przedsmak” tego, co się wydarzy.

Hicham Chaib, który należał kiedyś do rozwiązanej już radykalnej grupy Sharia4Belgium, swój apel skierował do “Belgii, belgijskiego rządu, Europy i całej koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu”. Pochodzący z Antwerpii mężczyzna stwierdził, że tak długo, jak Państwo Islamskie będzie bombardowane, dżihadyści będą odpowiadać zamachami. Dodał, że Europa nie wyciągnęła wniosków po zamachach, które miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Paryżu.


Film po raz pierwszy pojawił się w sobotę. Opublikowano go w mediach społecznościowych.

Chaib zdaje się mówić głosem całego środowiska radykalnego Islamu. Wcześniej w ten sam sposób wypowiadali się inni przedstawiciele ISIS. Mimo tego, kraje Europy zachodniej wciąż angażują się w działania zbrojne na terenie Syrii.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

One thought on ““Chcecie spokoju w Europie? To przestańcie bombardować Państwo Islamskie” – mówią dżihadyści

  1. Blanco

    Bombardowac dopóki, ta zaraza syfiasta nie wyginie co do jednego! Islamistów i każdego podejrzanego o zwiazki z nimi wiedzac natychmiastowo! Szkoda kul na to Scierwo!!!

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ