Bójka uchodźców w ośrodku przy polskiej granicy. Mieli noże, interweniowała policja [VIDEO]

Jak informuje portal schwedt24.de, w ośrodku dla azylantów w Schwedt (Niemcy) imigranci pobili się między sobą. Interweniowała policja. To nie pierwsza bójka w tym ośrodku. Mieszkanka bloku stojącego w pobliżu ośrodka dla azylantów w Schwedt w piątek po południu nagrała telefonem komórkowym bójkę między kilkunastoma imigrantami.

Imigranci mieli przy sobie noże. Po kilkudziesięciu minutach na miejsce przyjechała policja i karetka pogotowia. Niemiecka policja nie podaje szczegółów zatargu pomiędzy azylantami, co raczej jest w takich sytuacjach z udziałem przedstawicieli środowisk arabskich normą.

Schwedt to miejscowość oddalona zaledwie około 7 kilometrów od polskiej granicy. Jest to zatem odległość, którą można przy odrobinie wysiłku premieżyć pieszo, w całkiem krótkim czasie. Muzułmańscy imigranci byli już widziani w Polsce, w przygranicznych miejscowościach takich jak Zgorzelec, Słubice czy nawet głębiej w zachodnich województwach naszego kraju.

Do awantury w tym ośrodku doszło również na początku grudnia ub.r. – wówczas wzięło w niej udział około dwudziestu osób. Wtedy imigrantów rozdzielały znaczne siły policji. Według niemieckiego portalu, co najmniej jedna osoba trafiła do szpitala.

Kolejna bójka wybuchła 16 lutego tego roku. Syryjczyka, dwóch Afgańczyków i Irakijczyka próbowała rozdzielić pracownica ośrodka. Wtedy walczący zaatakowali ją. Spokój w ośrodku przywrócił dopiero przyjazd policji.

Chwileczkę...