W Niemczech zakaz wieprzowiny! „By nie urażać uchodźców”. Niemiecka tradycja umiera?

0

Wszechobecny „wurst” w Niemczech? Jak się okazuje, w ostatnich latach niekoniecznie. Jak widać, dla poprawnych politycznie Niemców tradycja narodowa, w której mięso świni jest głęboko zakorzenione, jest znacznie mniej ważna niż upodobania i zasady arabskie.

Jak podaje brytyjski „Sunday Express”, czołowy polityk Bundeswehry ujawnił, że szkoły i stołówki otrzymują odgórny zakaz serwowania wieprzowiny. Oczywiście wszystko ze względu na muzułmańskich imigrantów, którym kultura i religia zabrania spożywania mięsa wieprzowego, a jego jedzenie w ich obecności wzbudza sprzeciw.

Zasada jest uprawiana coraz częściej i na terenie całego kraju, nawet w Bawarii, gdzie piwo i kiełbaski to coś, co zna i lubi prawie każdy. „Coraz więcej i więcej stołówek w Niemczech rezygnuje z używania kiełbasy, bekonu czy szynki” – zaznacza „Sunday Express”.

Skoro sprawą zainteresowała się szersza publiczność, można wywnioskować, że władze szkół i publicznych stołówek nie chcą dać się przekonać, że obce mniejszości nie mogą tworzyć Niemcom zasad.

Partia Merkel przeciwko zakazowi

Teraz partia CDU Angeli Merkel będzie walczyć o zatrzymanie wieprzowiny w menu, twierdząc, że jej spożycie jest częścią narodowej tradycji.

Daniel Günther, przedstawiciel partii powiedział, że produkty pochodzenia wieprzowego były zdjęte z menu w przedszkolach, szkołach i stołówkach na terenie całego kraju. Powiedział: – Ochrona mniejszości – w tym ze względów religijnych – nie musi oznaczać, że dla większości coś zostanie anulowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here