Zamach na prezydenta prawdopodobny? „Opona rozleciała się kompletnie” – w pancernym wozie?

zdj. FAKT24.pl

Jak wcześniej podawaliśmy, dziś w Brzegu prezydencka limuzyna, w wyniku pęknięcia opony, wylądowała w przydrożnym rowie. – To specjalne auto, limuzyna – teoretycznie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, także tej opony, która się rozleciała kompletnie — powiedział prezydent Andrzej Duda w telefonicznym komentarzu dla „Faktów TVN”, w którym opowiadał o incydencie na autostradzie A4.

W taki sam sposób, już zaraz po zdarzeniu, wypowiadał się szef Biura Ochrony Rządu, płk Pawlikowski. Jest to bowiem samochód pancerny, niedający się przestrzelić nawet z broni automatycznej. Jak twierdzi prezydent Duda, uruchomione zostaną rutynowe czynności w związku z tą sprawą. Taki incydent z głową państwa na pokładzie bez wątpienia nie powinien mieć miejsca.

To było auto, którym jechałem, muszą być przygotowane rutynowe czynności. To specjalne auto, limuzyna – teoretycznie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, także tej opony, która się rozleciała kompletnie. Będzie to sprawdzone. Pan kierowca zachował się wzorowo, super fachowiec – powiedział prezydent.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...