Tusk będzie ubiegał się o prezydenturę w Polsce? Schetyna: „To interesujący projekt”

0

Czy Donald Tusk zostanie kandydatem „zjednoczonej opozycji” na urząd prezydenta w wyborach w 2020 roku? Wiele na to wskazuje, środowiska lewicowe o tym pomyśle mówiły już kilka miesięcy temu. Teraz głos zabrał przewodzący Platformie Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Jeżeli będzie kandydatem PO, całej części opozycyjnej to uważam, że to jest interesujący projekt – stwierdził obecny szef Platformy Grzegorz Schetyna, komentując spekulacje na temat prezydenckich aspiracji obecnego szefa Rady Europejskiej.

W opinii obserwatorów sceny politycznej, Donald Tusk mógłby być kandydatem prawie całej zjednoczonej opozycji. Rozciągającej się od PO i .Nowoczesnej aż do PSL i KOD – podaje skrajnie lewicowy portal „NaTemat”.

Czy jednak Donald Tusk, za którym niejednokrotnie Polacy podczas zagranicznych delegacji krzyczeli „Ty zdrajco!” mógłby liczyć na dostateczne poparcie obywateli? Musiałby – po pierwsze – zrobić coś niezwykłego, a – po drugie – liczyć na niepowodzenia Andrzeja Dudy, który jednak ciągle cieszy się ogromnym poparciem Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here