PO za wszelką cenę chce wrócić do korytka? Schetyna: „Damy 500 zł na każde dziecko!”

5
fot. PAP

Grzegorz Schetyna jeszcze dziś (5.02.16) zamierza złożyć w Sejmie projekt ustawy przeznaczającej od 1 lipca 500 zł na każde dziecko.

Jeżeli walczyć o dzietność i demografię, jak chce PiS, to właśnie decyzja o pierwszym dziecku jest kluczowa. Będziemy taki wariant popierać – mówił w piątek szef PO. – PiS zaczyna dzielić dzieci. Nie ma na to zgody Platformy Obywatelskiej – dodał.

Schetyna słowami „dzielić” dzieci nawiązywał prawdopodobnie do tego, że PiS w poprawce zaznaczył, że wsparcie rodzice otrzymają dopiero na 2. dziecko, a B. Szydło apelowała do bardziej zamożnych rodzin, aby – jeśli nie ma takiej potrzeby – nie korzystały ze wsparcia państwa.

Teraz Platforma i reszta opozycji twierdzą, że należy dawać pieniądze absolutnie wszystkim dzieciom, choć jeszcze kilka dni temu krzyczeli, że cały program „500+” to marnowanie państwowych pieniędzy.

źródło: własne / wprost.pl

Chwileczkę...

5 KOMENTARZE

 1. Za mało obiecał +500 to za mało by wrócić do koryta +5000 to tak – to wróci do koryta. Tylko że przez ostatnie 8 lat nie było nawet +5 więc chyba jednak nie wróci do koryta.

  26

  0
 2. Najpierw skurwysyn schetyna twierdził ze to marnowanie pieniedzy podatników,zobaczył ze pomysł PiS jest akceptowany przerz spoleczeństwo,to szmaciarz juz się przykleił i do tego.A gdzie byliście skurwysyny i kłamcy przez osiem lat? Podnieśliście wszystkie podatki i Waty jaki były mozliwe.Nigdy juz nie wygracie wyborów klamliwe szmaty bo ludzie wiedzą ze chcecie za wszelka cene sie dorwać do wladzy nie licząc kosztów.A pózniej zrobiecie nam druga Szwecje czy Anglie z kupa muzułmanów na ulicach. platforma to psy niemieckie które sprzedadza całą naszą Polske w ręce niemieckie i pod wladzę niemiecką. schetyna jesteś skończony jak twój przyjaciel ryży ryj tusk.

  24

  2
 3. Oj grzesiu ,wstydz sie grzesiu po niechciało a teraz szefujesz i co ty polak do niemca z żalem a nie do ksiendz,co ? kumple po.mo.go. Ty suchaczu knura dawałeś i dasz więncej ,my Orwellowski dzici uśmiejemy się.

  8

  0
 4. Po to tragiczna partia. Głosowałem na Pis bo miałem nadzieje. Ale przyznam że okłamali wyborców bo 500 miało być na każde dziecko. A tetaz wychodzi na to że dyrektorek zakładu mający pensje np 50 000 dostanie na każde dziecko powyżej jednego. To ewidentne kłamstwo i niesprawiedliwe.

  2

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here