Martwe OLBRZYMY masowo wyrzucane na wybrzeża Anglii! [VIDEO, ZDJĘCIA]

W ostatnich kilku dniach na wybrzeżach Anglii znaleziono łącznie cztery martwe kaszaloty. Najwięcej – bo aż trzy – ujawniono na wybrzeżu w Skegness (ok. 20 mil od miejscowości Boston). – Naukowcy sądzą, że mogą one pochodzić z tego samego stada, co ssak odnaleziony kilka dni temu w Norfolk – dowiedział się TVN24.

Dwa martwe ssaki zostały odnalezione na plaży w Skegness (hrabstwo Lincolnshire) w sobotę przed godziną 21.00. Kolejne zwierzę zostało zauważone w niedzielę. Pomimo, że straż przybrzeżna zalecała nie zbliżać się do zwłok zwierząt, zdarzenia te przyciągnęły sporo ciekawskich.

Jeden z trzech kaszalotów, które morze wyrzuciło na plażę w okolicach Skegness w Lincolnshire, eksplodował w trakcie badań dokonywanych przez biologów morskich. „Duży wybuch”, który nastąpił w trakcie pobierania próbek z ciała ssaka przestraszył gapiów, choć dla naukowców nie był niczym niespodziewanym.

Biolodzy pobierali próbki z ciał zwierząt do badań, które mają pomóc w ustaleniu, czy martwe kaszaloty znajdowane na plażach Anglii, Niemiec i Danii pochodzą z jednego siedliska. W styczniu na wybrzeżu Morza Północnego znaleziono już 16 martwych ssaków.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?