Featured Polska i Polacy Wiadomości 

F*ck logic! Podatki dla zwykłych ludzi? – Tak trzeba. Podatki dla banków? – Zamach na wolność gospodarczą!

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Podczas gdy ekipa Tuska wprowadzała – jak twierdzono – “konieczne reformy” w postaci podwyższenia podatku VAT, akcyzy na paliwo czy astronomicznych składek dla przedsiębiorców, nikt nie litował się nad ofiarami tych zmian. A ofiarami byli zwykli obywatele naszego kraju. Teraz natomiast, gdy Prawo i Sprawiedliwość chce wyegzekwować pieniądze od zagranicznych koncernów bankowych poprzez podatek bankowy, zaczęło się “kwiczenie”. – To zamach na wolność gospodarczą Polski! – histeryzuje KOD i poprzednia władza.

Co do zasady każda podwyżka podatków jest zła. Konsekwencją każdej podwyżki jest to, że mniej pieniędzy jest w prywatnej kieszeni, a więcej w państwowej łapie. Jeśli jednak trzeba już to robić, to lepiej, aby podwyżki dotknęły głównie tych, którym pieniądze się ze wspomnianej kieszeni wylewają, a jeszcze lepiej kiedy ta kieszeń należy do kogoś z zagranicy…


Rząd Tuska słynął z ciągłych podwyżek podatków i obciążeń fiskalnych. Nikt jednak nie lamentował, że przewodniczący PO wraz z Janem Vincentem Rostowskim organizują w ten sposób “zamach na wolność gospodarczą”. Podwyżki VAT, składki rentowej dla przedsiębiorców, akcyzy na paliwa, zamrożenie kwoty wolnej czy likwidacja różnych ulg podatkowych najmocniej dotykały zwykłych ludzi, ale nikt w mediach nie uruchamiał histerycznego jęku, że oto mamy do czynienia z działaniami rozwalającymi polską gospodarkę. Co innego teraz, kiedy nowy podatek ma dotknąć banki…

Przypomnijmy, że sektor bankowy w Polsce co roku generuje gigantyczne, wielomiliardowe zyski. Większość z tego zysku wędruje do największych zagranicznych banków, które działają na terytorium naszego kraju. Teraz te banki miałyby płacić dodatkowy podatek, którego finansowe efekty w skali roku byłyby porównywalne z tuskową podwyżką VAT-u o 1 proc. Skala histerii, jaka się z tego powodu wywiązała, jest jednak niesamowita! Przedstawiciele banków, lobbyści, politycy PO i Nowoczesnej przekonują, że PiS podatkiem bankowym organizuje zamach na gospodarkę, że teraz nastąpi załamanie i krach.

Obłuda i kłamstwo nie znają jednak granic. To, że banki będą musiały się w ciągu roku pożegnać z 1/3 swoich gigantycznych zysków (ok. 4 mld zł) nie oznacza, że polska gospodarka runie w przepaść. Po prostu zagraniczni właściciele banków będą musieli się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Ich zyski nadal będą olbrzymie i nadal będą pozwalały na rentowne prowadzenie biznesu w Polsce. Stąd też histeria bankowego lobby jest zupełnie nieadekwatna do skutków i znaczenia nowego podatku.

za: NiewygodneInfo

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

7 thoughts on “F*ck logic! Podatki dla zwykłych ludzi? – Tak trzeba. Podatki dla banków? – Zamach na wolność gospodarczą!

 1. 1944

  Koniec rozkradania Polski. Auf wiedersehen Donald, auf wiedersehen Rysiek, auf wiedersehen Ewa. Teraz my zwiększamy procenty. Ale dla zagranicznych cwaniaczków!

  1. Angela

   nie inaczej 🙂

 2. Wesley Poznański Wesley Poznański

  Odważnego i POLSKIEGO rządu brakowało nam po komunie. Mieliśmy przez chwilę ale nam wymordowali pod Smoleńskiem. Teraz czas posprzątać po okupantach i budować Polskę od podstaw!

 3. Polka

  jasne
  biedny zaplaco, bo nie ma wyboru. A zagraniczne banki sponsoruja protesty zdrajcow

 4. Renata

  A dlaczego Bank – nie ??? Oczywisvie ze powinne placic podatki , tak jest w kazdym kraju Unii Europejskiej!!! Wiec dlaczego ma nie byc w Polsce!!!!!

  1. NW NW

   Po Polska to dla reszty Europy dojna krowa… 🙁 Dlatego teraz kwiczą.

 5. Darko

  Zgadzam sie w 100% !

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ