PEGIDA ratunkiem dla Polski i Europy? Ta organizacja od niedawna działa też w naszym kraju!

fot. Facebook / Pegida Polska

Niemiecka anty-islamska organizacja PEGIDA ma w planie zorganizowanie licznych demonstracji w całej Europie. Planowo mają się one odbyć 6 lutego 2016 roku.

PEGIDA zapewnia, że demonstracje odbędą się m.in. Tallinie (Estonia), Pradze (Czechy), Bratysławie (Słowacja), Amsterdamie (Holandia) i Birmingham (Anglia), natomiast centralna manifestacja ma odbyć się w niemieckim Dreźnie.

Polska PEGIDA w Warszawie protestować nie będzie

W zwiazku z publikacjami internetetowymi dotyczacymi demonstracji PEGIDA jeszcze raz czujemy sie w obowiazku wyjasnic, ze PEGIDA POLSKA nie organizuje demonstracji w Polsce dnia 6 lutego. Wbrew doniesieniom nie otrzymalismy zadnego OFICJALNEGO zaproszenia do przeprowadzenia takiej demonstracji w Warszawie wraz z innymi krajowymi Organizacjami. Nie istnieje tez zadna inna oficjalna PEGIDA POLSKA. Budujemy struktury lokalne, wokol ktorych mozemy skupic naszych Symapatykow. Chcemy w ten sposob dac mozliwosc rozwiniecia sie Stowarzyszenia w Polsce co umozliwi w przyszlosci organizowanie demonstracji i marszow przeciwko islamizacji Polski i Europy. Decyzja ta jest spowodowana duzo wiekszym problemem na chwile obecna w Niemczech, niz w Polsce. Czlonkowie Zarzadu beda obecni na demonstracjach w Holandii i w Niemczech, w Görlitz. Bedziemy miec takze swojego Reprezentanta w Czechach, wspierajac Grupe Wyszehradzka. Jednoczesnie zachecamy do przylaczenia sie do demonstracji Polakow mieszkajacych za granica, w krajach, w ktorych demonstracja 6 lutego sie odbedzie. Prosimy o przyniesienie flag narodowych i reprezentowanie w nich Polski oraz wspieranie Europejczykow. Serdecznie pozdrawiamy!

Polscy promotorzy organizacji nie uniknęli utrudnień już na starcie, ale nie poddają się i – miejmy nadzieję – dzięki naszej i kilku innych polskich mediów pomocy uda im się realizować zamierzone cele.

W tym momencie portale internetowe wprowadzają dezinformację dla naszych Sympatyków. Być może celem jest odciągnięcie ludzi od Pegida, zwłaszcza, że jesteśmy od niedawna zarejestrowani oficjalnie i działamy jako stowarzyszenie – mówi nam Alicja Matuszek z PEGIDA Polska.

Alicja Loos z PEGIDA Polska podczas demonstracji w Lipsku widziała się z Zalożycielem Pegidy i nikt nic nie wspominał o przyłączeniu Polski do demonstracji w dniu 6/02 – przekazuje polska organizacja.

Warto zaznaczyć, że działacze PEGIDY co każdy poniedziałek demonstrują w Dreźnie. Na początku na manifestacje przychodziło kilkaset osób. Obecnie ta liczba wynosi kilka tysięcy i stale rośnie.

Polska PEGIDA również się rozwija. Tworzą się kolejne regiony, ostatnio np. ruszyła PEGIDA podkarpacka. Ogólnopolska inicjatywa zebrała na Facebooku prawie 16 tys. polubień i rzecz jasna fanów przybywa. POLUB PEGIDA POLSKA NA FACEBOOKU

za: polskaniepodlegla.pl

JAK TO SKOMENTUJESZ?
loading...