Featured Polska i Polacy Wiadomości 

Niemieckie służby stracą prawo do pacyfikacji w Polsce? Jest projekt uchylający ustawę 1066!

Udostępnij ten artykuł znajomym!

W Sejmie jest już projekt ustawy znoszący tzw. “ustawę o bratniej pomocy” (10-66), która dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”. Projekt uchylający ustawę 10-66 do laski marszałkowskiej złożył Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego, zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz’15.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2014 roku, Sejm – głosami PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota – przyjął ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski (tzw. ustawa 10-66). Ustawa ta dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”.


Kilkanaście miesięcy później – w lipcu 2015 roku – na bazie możliwości przewidzianych “ustawą 10-66”, weszło w życie porozumienie o współpracy polskiej i niemieckiej policji, które znacząco wykracza poza europejskie standardy. Funkcjonariusze z Niemiec nabyli m. in. uprawnienia do użycia broni na terytorium Polski nie tylko w sytuacji, w której miałoby to uratować ich życie. Ponadto przyjęta umowa daje niemieckim policjantom możliwość prowadzenia na terytorium naszego kraju działań o charakterze niejawnym (“undercover”). Odpowiednia interpretacja zapisów umowy pozwoli również na podporządkowanie polskich jednostek policji zwierzchnictwu niemieckiemu.

Warto podkreślić, że uchylenie ustawy 10-66 – co przewiduje projekt złożony przez Winnickiego – automatycznie wymusi na stronie polskiej wypowiedzenie porozumienia o współpracy polskiej i niemieckiej policji z lipca 2015 roku.

Dzięki: NiewygodneInfo

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

14 thoughts on “Niemieckie służby stracą prawo do pacyfikacji w Polsce? Jest projekt uchylający ustawę 1066!

 1. blue

  Dopiero teraz zobaczymy, jakie są prawdziwe intencje PiS. Czy zagłosuje za zniesieniem ustawy czy będzie grało tą kartą.

  1. Stanisław Władysław Kowalski

   Głosowali przeciwko wprowadzeniu, więc dlaczego mieliby głosować przeciwko zniesieniu jej?

 2. lol

  A na zdjęciu 2 bandytów zamierza się na jakiegoś dresa. Cały obraz obraz milicji.

  1. Stanisław Władysław Kowalski

   Dresa w dżinsach…

 3. Rząd PIS swoją pracą ratuje Polskę od interwencji zagranicznych służb specjalnych. I Policji Niemieckiej oraz innych państw,w naszym kraju. BZDURA? No to przeczytajcie sobie powyższy artykuł. Zdrajcy wont z naszego kraju.

  1. Mądrzejszy

   Nie PiS tylko Kukiz!
   Nie mylmy tych pojęć, ok?

   1. Waldemar1954

    A co Cię tak rozdrażniło. Ciekawe kto zagłosuje za tą ustawą – chyba nie sam Kukiz 15. Czyli jednak przy poparciu tego “kontrowersyjngo” PISu będzie to możliwe. I napewno to PIS poprze !!! jak wszystkie propolskie ustawy.

    1. marysia

     Czy pis to poprze? Wątpię, bo zaraz po dojściu do władzy mało tego że nie uchylił w całości bratniej ustawy, to jeszcze ją znowelizował, ale w ten oto sposób – bardziej zacisnął Polakom pętle na szyję! Zatem gdyby pis chciał ją wycofać, nie nowelizowałby jej!

  2. Pro Prawica

   marszałkowskiej złożył Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego, zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz’15.

 4. Wiesława Gadek

  no nareszcie czekałam na tę ustawę która zniesie tę idiotyczne pozwolenie PO jeszce nie wiadomo co zostawiło w spadku zdrajcy.

 5. Marcin Żdanuk

  Czy ktokolwiek z Was pofatygował się do źródła, czyli do cytowanej ustawy? Czy tylko bezsensownie powtarzacie głupoty, które podają Wam pseudodziennikarze? Poczytajcie i sprawdźcie sami na stronach sejmu co jest zawarte w tej ustawie. Nota specjaliści, którzy piszą na ten temat nie wiedzą, że te cyferki to numer druku poselskiego, a nie nazwa ustawy… Żenada. Przede wszystkim istnieje obwarowanie w cytowanej ustawie, że wsparcie może nastąpić tylko na wniosek władz polskich (minister obrony narodowej, rząd). Więc po co to całe pie…przenie i straszenie? Rozumiem jednak, że wroga trzeba sobie znaleźć. Śnijcie zatem dalej o niemieckiej interwencji i rozbiorach skoro Wam to poprawia nastrój 🙂

  1. NW NW

   No i? PiS chce to zlikwidować i bardzo dobrze. Pomyśl: jeśli (ODPUKAĆ!) za jakiś czas do władzy dojdzie jakaś Platforma albo (o zgrozo) Petru, bo mają swoich ludzi w lokalach wyborczych, to pierwsze co zrobi gdy obywatele będą protestować przeciwko ponownemu rozkradaniu Polski to zaproszenie Niemców. I wówczas będą nas bić pałami po głowach w naszym własnym kraju. Jak za dawnych lat 🙂

  2. On

   No właśnie. W przypadku antypolskiego rządu PZPR, PO, żeby nigdy w przyszłości nie doszło do “prośby” o “wsparcie” na wniosek władz polskich

  3. Emit_

   Sam pomyśl, człowieku… Nie jest tak trudno wsadzić kogoś, gdy ma się potężne środki “na odpowiedni stołek”, by poprosił o “bratnią pomoc”. Nie ma na to zgody i koniec!

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ