Niemieckie służby stracą prawo do pacyfikacji w Polsce? Jest projekt uchylający ustawę 1066!

fot. Polskie Radio

W Sejmie jest już projekt ustawy znoszący tzw. “ustawę o bratniej pomocy” (10-66), która dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”. Projekt uchylający ustawę 10-66 do laski marszałkowskiej złożył Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego, zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz’15.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2014 roku, Sejm – głosami PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota – przyjął ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski (tzw. ustawa 10-66). Ustawa ta dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”.

Kilkanaście miesięcy później – w lipcu 2015 roku – na bazie możliwości przewidzianych “ustawą 10-66”, weszło w życie porozumienie o współpracy polskiej i niemieckiej policji, które znacząco wykracza poza europejskie standardy. Funkcjonariusze z Niemiec nabyli m. in. uprawnienia do użycia broni na terytorium Polski nie tylko w sytuacji, w której miałoby to uratować ich życie. Ponadto przyjęta umowa daje niemieckim policjantom możliwość prowadzenia na terytorium naszego kraju działań o charakterze niejawnym (“undercover”). Odpowiednia interpretacja zapisów umowy pozwoli również na podporządkowanie polskich jednostek policji zwierzchnictwu niemieckiemu.

Warto podkreślić, że uchylenie ustawy 10-66 – co przewiduje projekt złożony przez Winnickiego – automatycznie wymusi na stronie polskiej wypowiedzenie porozumienia o współpracy polskiej i niemieckiej policji z lipca 2015 roku.

Dzięki: NiewygodneInfo

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ >

14 KOMENTARZE

 1. Dopiero teraz zobaczymy, jakie są prawdziwe intencje PiS. Czy zagłosuje za zniesieniem ustawy czy będzie grało tą kartą.

  60

  2
  • Głosowali przeciwko wprowadzeniu, więc dlaczego mieliby głosować przeciwko zniesieniu jej?

   21

   1
 2. Rząd PIS swoją pracą ratuje Polskę od interwencji zagranicznych służb specjalnych. I Policji Niemieckiej oraz innych państw,w naszym kraju. BZDURA? No to przeczytajcie sobie powyższy artykuł. Zdrajcy wont z naszego kraju.

  61

  1
   • A co Cię tak rozdrażniło. Ciekawe kto zagłosuje za tą ustawą – chyba nie sam Kukiz 15. Czyli jednak przy poparciu tego “kontrowersyjngo” PISu będzie to możliwe. I napewno to PIS poprze !!! jak wszystkie propolskie ustawy.

    28

    3
    • Czy pis to poprze? Wątpię, bo zaraz po dojściu do władzy mało tego że nie uchylił w całości bratniej ustawy, to jeszcze ją znowelizował, ale w ten oto sposób – bardziej zacisnął Polakom pętle na szyję! Zatem gdyby pis chciał ją wycofać, nie nowelizowałby jej!

     3

     1
  • marszałkowskiej złożył Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego, zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz’15.

   19

   0
 3. no nareszcie czekałam na tę ustawę która zniesie tę idiotyczne pozwolenie PO jeszce nie wiadomo co zostawiło w spadku zdrajcy.

  42

  2
 4. Czy ktokolwiek z Was pofatygował się do źródła, czyli do cytowanej ustawy? Czy tylko bezsensownie powtarzacie głupoty, które podają Wam pseudodziennikarze? Poczytajcie i sprawdźcie sami na stronach sejmu co jest zawarte w tej ustawie. Nota specjaliści, którzy piszą na ten temat nie wiedzą, że te cyferki to numer druku poselskiego, a nie nazwa ustawy… Żenada. Przede wszystkim istnieje obwarowanie w cytowanej ustawie, że wsparcie może nastąpić tylko na wniosek władz polskich (minister obrony narodowej, rząd). Więc po co to całe pie…przenie i straszenie? Rozumiem jednak, że wroga trzeba sobie znaleźć. Śnijcie zatem dalej o niemieckiej interwencji i rozbiorach skoro Wam to poprawia nastrój 🙂

  7

  65
  • No i? PiS chce to zlikwidować i bardzo dobrze. Pomyśl: jeśli (ODPUKAĆ!) za jakiś czas do władzy dojdzie jakaś Platforma albo (o zgrozo) Petru, bo mają swoich ludzi w lokalach wyborczych, to pierwsze co zrobi gdy obywatele będą protestować przeciwko ponownemu rozkradaniu Polski to zaproszenie Niemców. I wówczas będą nas bić pałami po głowach w naszym własnym kraju. Jak za dawnych lat 🙂

   69

   5
  • No właśnie. W przypadku antypolskiego rządu PZPR, PO, żeby nigdy w przyszłości nie doszło do “prośby” o “wsparcie” na wniosek władz polskich

   9

   1
  • Sam pomyśl, człowieku… Nie jest tak trudno wsadzić kogoś, gdy ma się potężne środki “na odpowiedni stołek”, by poprosił o “bratnią pomoc”. Nie ma na to zgody i koniec!

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ