Łapy precz od Polski! Komisja Europejska wszczyna postępowanie. „Sprawdzimy czy Polska przestrzega zasad państwa prawa”

8

Pierwszy Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformował, że po „orientacyjnej” debacie o sytuacji w Polsce, która odbyła się w KE zdecydowano o wszczęciu procedury oceny, czy w Polsce zagrożone jest funkcjonowanie państwa prawa.

Zdecydowaliśmy, że Komisja Europejska rozpocznie wstępną ocenę przestrzegania zasad państwa prawa w Polsce – powiedział Holender Timmermans.

Decyzja Komisji jest zaskoczeniem. Wiele wskazywało na to, że przesłanie z Brukseli będzie inne – jedynie o rozpoczęciu dialogu. Uruchomienie procedury to pierwszy taki przypadek w historii Unii Europejskiej. Została ona uzgodniona w marcu 2014 roku.

Oznacza to, że Unia Europejska po raz pierwszy w swojej prawie 23-letniej historii ingeruje w politykę państwa członkowskiego do tego stopnia. Nastroje w Narodzie Polskim są burzliwe, głównie ze względu na wzrastające zachowania patriotyczne. KE powinna mieć to na uwadze, zwłaszcza że w opinii publicznej już pojawiły się komentarze jakoby Komisja Europejska ryzykowała zostanie stroną w konflikcie politycznym w Polsce. Całe zamieszanie toczy się oczywiście wokół Trybunału Konstytucyjnego.

8 KOMENTARZE

 1. Wierzę, że odzyskamy naszą Rzeczpospolitą. Będzie ciężko, ale damy radę! Kiedyś znów będziemy szanowanym Narodem. Nie dał nam rady Hitler ani Stalin, nie złamali nas krzyżacy. Byleby tylko nie poddawać się unijnej tyranii!

  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
  Nie damy pogrześć mowy.
  Polski my naród, polski lud,
  Królewski szczep Piastowy.” … <3

  67

  0
 2. Najpierw niech sprawdzą Niemcy i Francję, bo tam doszło do jawnego pogwałcenia zasad państwa prawa: cenzury i braku ochrony dla obywateli.

  23

  0
 3. Polska to nasz kraj to nasza ojczyzna,nasi przodkowie walczyli o wolną Polskę nie zniewoloną przez obcych.Precz z łapami od Polski i Polaków.

  7

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here